Seminář s Otsukou Senseiem v Praze – listopad 2011

Otsuka Sensei během semináře v Praze

Otsuka Sensei během semináře v Praze

V termínu 26. a 27. listopadu roku 2011 proběhl první seminář pod laskavým vedením Otsuky Senseie v Praze. Tohoto semináře se zúčastnilo na třicet studentů z několika zemí. Kromě České Republiky dojeli studenti z Anglie, Belgie, Finska a Německa.

Vedoucí poboček či Keikokai Meifu Shinkage Ryu se Soke Yasukuni Otsukou během pražského semináře. Zleva: David Jackson - Keikokai Birmingham, Marco Pilato - pobočka Finsko, Steven Vaes - Keikokai Belgie, Filip Bartoš - Keikokai Praha - Česká Republika, Pavel Slavík - Keikokai Praha - Česká Republika.

Vedoucí poboček či Keikokai Meifu Shinkage Ryu se Soke Yasukuni Otsukou během pražského semináře. Zleva: David Jackson - Keikokai Birmingham, Marco Pilato - pobočka Finsko, Steven Vaes - Keikokai Belgie, Filip Bartoš - Keikokai Praha - Česká Republika.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o první seminář byla Sokeho výuka zaměřena především na seznámení se základními technikami a pohyby školy Meifu Shinkage Ryu. Nejprve Sensei seznámil účastníky semináře se Saho – etiketou spjatou s jeho školou a pak již ukázal základní pohyby spojené s provedením technikou Shomen Uchi – základním vertikálním hodem Bo Shurikenu. Trénink tak byl zahájen a jednotlivý účastníci si tak v praxi mohli vyzkoušet tuto techniku a postupně i další pohyby jako Gyaku Uchi, hod ze sedu či z lehu atd. V sobotní podvečer Sensei předvedl také základní techniky Shoden Gaty s Fundo Kusari. Shodan Gata obsahuje deset technik, které jsou praktikované proti soupeři s mečem. Sensei kladl důraz na správné pochopení technik, bez kterých lze jen těžko správně provést pohyb.

Ze semináře Meifu Shinkage Ryu v Praze

Ze semináře Meifu Shinkage Ryu v Praze

Nedělní část semináře začala opakování technik, které se púrocvičovali předešlý den a pak Sensei tyto techniky rozvíjel dále do dalších variant. Sensei také ukázal rozdíly v házení některých škol Shurikenjutsu včetně různých typů Bo Shurikenů, které se používají v jednotlivých školách. Poté se mohli všichni vyzkoušet způsoby házení s typy Shurikenu různých škol – např. Katori Shinto Ryu, Chosui Ryu, Negishi Ryu atd. Byla to opravdu velmi zajímavá zkušenost. Na konec semináře byl prostor pro všetečné otázky, na které Otsuka Sensei trpělivě odpovídal.

Účastníci pražského semináře

Účastníci pražského semináře

Co napsat závěrem – snad jen to, že mnoho z nás mělo tak možnost se poprvé seznámit s technikami této školy. Čas strávený v přítomnosti Senseie byl velice příjemný a poučný. Lze jen doufat a těšit se na další setkání s tímto vyjímečným člověkem – učitelem. Ještě jednou bych také rád poděkoval všem účastníkům semináře za jejich nadšení při studiu a pomoci s vytvořením nádherné atmosféry.

Tak zas někdy příště …

Fotografie ze semináíře a pobytu Senseie v Praze brzy najdete v naší fotogalerii ;-).


Vloženo do Nezařazené |